O mně

Ahoj ahoj!
Jmenuju se Verča, je mi 24 let a bydlím v severních Čechách, v malém městečku s úžasně strategickou polohou - 5 kilometrů autem do národního parku České Švýcarsko a 5 minut chůze do Lužických hor.

V obou těchto oblastech ráda běhám.

S běháním jsem začala ve svých patnácti letech. Jak už možná tušíte, tento sport mě ohromně chytl. Propracovala jsem se přirozeně od první uběhnuté pětky k desítce, od desítky k půlmaratonu, od půlmaratonu k maratonu a konečně od maratonu k ultramaratonu. Mým dosud "nejbrutálnějším" běžeckým počinem byl závod 10 lužických sedmistovek (110km během dvou dnů), který mě chytl za srdce díky své rodinné atmosféře a také díky tomu, že se konal v mých domovských lužičkách.

Nejraději běhám přírodě, kopcích a terénu. Prostě čistokrevný trailrunning.

Nejsem nijak extra rychlá a je mi obvykle vcelku jedno, za jak dlouhou dobu danou trať/závod zdolám. Mnohem raději než na průměrné tempo se dívám na okolní přírodu a panoramata, což se mi permanentně vymstívá, takže není neobvyklé, když má kolena zdobí všemožně barevné modřiny a odřeniny způsobené zakopnutími a následnými pády.

I když je běhání moje srdcovka č.1, ráda ho kombinuji s jinými sportovními aktivitami - baví mě jóga, cyklistika, běžkování nebo prostě jen obyčejné procházky a túry.

Po sportu se ráda dobře (a hodně) najím. Mám ráda ovoce, zeleninu, ovesnou kaši, domácí granolu, řecké jogurty, maso, křupavé pečivo, lososa, parmazán, těstoviny, tortilly, čokoládu a dortíky.
Jo, a taky kávu.
Tu úplně ze všeho nejvíc.
Občas se mi stává, že pouhých pět minut poté, co vypiju jeden šálek, už mám chuť na další...

Vystudovala jsem management cestovního ruchu (bakalářský obor na Univerzitě Hradec Králové) a nynív dokončuji magisterské studium mezinárodního managementu. (IHI Zittau) 
A v oboru cestovní ruch také s chutí a radostí pracuji.

Miluji svojí rodinu, svého přítele a pejska (zlatá retrívřice Brenda, která v mých článcích často figuruje).  Moc moc moc.


1 komentář:

  1. Máš krásný blog, tvé články se pěkně čtou a fotky k tomu jsou suprové :) určitě sem zavítám častěji :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!