neděle 19. března 2017

Střípky z končící zimy

Ahoj všichni!
Už dlouho jsem nenapsala žádný mišmaš článek o tom, jak běhám/co čtu/co dělám a tak. Na konci února jsem se na to upřímně vykašlala - celý únor jsem totiž proseděla nad učením a vrcholem zpestření mého života byly podvečerní hodinové výběhy do lesa za naším domem. V únoru by, co se týče mého života, opravdu nebylo o čem psát.
Zato ale březen je na zážitky docela pestrý, takže budou nejspíš na oplátku články dva.

Jak možná z mých předchozích článků víte, momentálně mám až do začátku dubna prázdniny. (Hodně lidí se diví, jak to, že mám prázdniny v březnu. Je to proto, že studuji v Německu a tam je akademický rok trošku jiný, než jak jsme zvyklí z ČR. O studiu v Německu ale chystám jeden z příštích článků, tak se teď rozepisovat nebudu...) Pěkně si je užívám, hodně čtu a podnikám dlouhé běhy přesně tak, jak jsem si naplánovala.
Trošku taky pracuju, protože celý měsíc se jenom flákat, by mě nebavilo.:D Třeba minulý týden jsem pomáhala jako hosteska na zmrzlinových seminářích firmy Mec3, což byla sice trošku rachota, ale zase jsem ochutnala různé zajímavé příchutě zmrzlin, třeba salát caprese, piniový oříšek nebo piňa colada.


S běháním jsem měla v březnu velké plány. Myslela jsem si, že už konečně pokořím měsíční hranici 300 naběhaných kilometrů. (Zatím mám rekord "jen" nějakých 260:D) Plány mi ale zkazila viróza, která mě vyřadila na týden z běžeckého provozu, takže budu nakonec asi ráda, když padne dvoustovka.
I tak jsem ale stihla pár zajímavých běhů: třeba 10.března jsem se vydala z České Kamenice přes Olešku, Bynovec na Labskou Stráň, odtud na Belveder a poté po vrstevnici podél Labe do Děčína. Bylo to krásných 33 kiláčků se spoustou zajímavých, po cestě spatřených věcí.
Třeba jsem našla úplně úžasný, obrovský převis, pod kterým bych v létě strašně moc chtěla spát.

Trasa pro inspiraci ZDE


Dneska jsme se pro změnu vydaly před obědem s Brendičkou na pěkný, dvacetikilometrový okruh přes Prysk a Pustý zámek. Byl to samý kopec, ale to já můžu.:)

Trasa je ZDE.


Když už jsem se z nemoci jakž takž dostala, ale ještě jsem si netroufla jít "natvrdo" běhat, chodila jsem aspoň na dlouhé procházky s Brendou.(Ostatně na ty chodím i když jsem zdravá, ale teď po nemoci jsem si jich tak nějak víc vážila:)) Vyrazily jsme třeba na reliéfy trpaslíků a na Křížový vrch, což jsou dvě úplně úžasná místa v Českém Švýcarsku a já nechápu, jak je to možné, že jsem je objevila až teď!

Trasa je ZDE.(Mimochodem, tento výlet opravdu moc doporučuju, pokud se třeba někdy ocitnete v Českém Švýcarsku a budete chtít na nějaké pěkné místo bez davů turistů.)
Při této příležitosti jsem také znovu oprášila Geocaching! Tahle hra mě vloni v létě moc bavila, "ulovila" jsem slušnou řádku kešek v našem okolí, ale s koncem léta jsem se na to nějak vykašlala. Minulý týden jsem trošku znovu keškařit začala a zase mě to docela chytlo, tak uvidíme, zda mi to vydrží.:)


13.března jsem oslavila své 24.narozeniny.
Letí to, to vám povím.:) 
Narozeniny jsem oslavila v poklidu (ale hezky) se svojí a přítelovou rodinou.
Dostala jsem moc krásné dárky, třeba nové běžecké boty Inov8 TrailTalon (= nástupci mých oblíbených RaceUltra, které už byly na pokraji rozpadnutí), nášlapy+tretry na kolo (anooo, příští týden hodlám zahájit také cyklistickou sezonu a jelikož jsem s nášlapy v životě nejezdila, garantuju vám, že se můžete těšit na spoustu zajímavých článků:D), knížky a v neposlední řadě nějakou tu obálku, za což jsem moc vděčná, protože si během následujících týdnů s přítelem hodláme koupit letenky na dovolenou na jeden asijský ostrůvek, který...no, můžete hádat, který to bude.:)


První polovina března byla také relativně bohatá na kulturní zážitky. Hned na začátku měsíce jsme vyrazily s mamkou do děčínského divadla na představení 4 sestry od Patrika Hartla. Jelikož se momentálně jedná o jednoho z mých nejoblíbenějších českých spisovatelů, moc jsem se na představení těšila. A bylo super! Jedná se spíše o oddechovku, ale zasmějete se, to vám garantuju.

zdroj obrázku: www.studiodva.cz

Další divadelní zážitek jsem podnikla s přítelem a jeho rodinou: vyrazili jsme do Prahy na nový muzikál Čas růží, který byl postavený na písničkách Karla Gotta. Byl to vlastně vánoční dáreček od přítelových rodičů.
A i zde musím říct, že to bylo moc pěkné. Gottovy písničky se snad nemůžou nikomu nelíbit.:)

Také jsem byla zas po dlouhé době v kině. Do kina chodím moc ráda, ale dokopu se k tomu - nevímproč - tak jednou za půl roku. Musím se zlepšit. Tentokrát jsme byli na filmu Masaryk a opět super!
Sice jsem si myslela, že se dozvím něco víc o Masarykově nejasné smrti a o tom film bohužel nebyl, na druhou stranu se ale člověk dozvěděl nové věci o letech 1937-39, které pro Československo rozhodně nebyly jednoduché.

No a knížky? 
Zatím jsem za únor přečetla dvě: Výš než v sedmém nebi od belgické spisovatelky Griet op de Beeckové a Mluviti pravdu od Josefa Formánka. Teďka mám od stejného spisovatele rozečteno Dvě slova jako klíč.

To je pro dnešek ode mě vše.
Dejte vědět, jak trávíte konec zimy/příchod jara Vy a co pěkného jste v poslední době četli či viděli v kině/televizi/divadle.:-)

2 komentáře:

 1. Já jsem první polovinu měsíce tak nějak probrečela, protože přišel hodně velký nápor povinností ve škole. Vybírám si diplomku, píšu asi tisíc seminárek a stále přemýšlím, jestli mi to za to opravdu stojí. Zatím ano! :)
  Do kina chodím ráda a často, naposledy jsem viděla film Logan. Mám Marvelácké věci ráda, tohle ale bylo trochu jiné, moc smutné a zároveň opravdu hodně podařené. Líbilo se mi to moc. Ještě bych chtěla na Krásku a zvíře, až bude i u nás. Nechystáš se na ni taky? :)
  Na čtení si najdu čas vždy, to je moje ♥ teď mám takový pohádkový měsíc, napřed jsem četla pohádky Roalda Dahla (Matyldu, Karlíka a továrnu na čokoládu a Obra Dobra), potom Spáčku a vřeteno od Neila Gaimena (famózní kniha) a teď se chystam na Nekonečný příběh o M. Endeho. Jsem na to zvědavá :)
  Přeji hezký zbytek měsíce. A ať se dovolená vydaří ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péťo, to mi je líto:-( Ale je dobře, že jsi vytrvala! Pokud si vybíráš diplomku, určitě se Tvé studium už chýlí ke konci, tak vydrž a za pár měsíců to snad bude za Tebou! (Mně se to mluví, ale za pár měsíců, možná už týdnů, mě vybírání diplomky taky čeká, ajajaj..:D :D)

   Logan mi vůbec nic neříká. Na Krásku a zvíře se nechystám, ale zato jsem přemýšlela o Psím poslání. Bohužel ale máme nejbližší multikino hodinu cesty autem, tak si myslím, že to nakonec dopadne tak, že počkáme, až bude film na internetu ke stažení.:D Teďka jsem ještě objevila Úkryt v zoo, který mají hrát na začátku dubna a jelikož miluju válečné filmy, určitě si to nechci nechat ujít.

   To jsi tedy velká čtenářka!!:) Já na pohádky moc nejsem, vyjma Malého prince - toho mám moc ráda.

   Dovolená bude až v září, ale děkuju.:) Hezký zbytek měsíce i Tobě!

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!