neděle 26. února 2017

Nejlepší výlety jsou pěší aneb 2v1

Včera mi konečně začaly prázdniny. Po dlouhém a vyčerpávajícím zkouškovém jsem se na ně opravdu těšila. Sice ještě nevím, jestli jsem všechny zkoušky udělala (Na německých univerzitách je normální, dozvědět se výsledek zkoušky až za několik týdnů), ale s jistotou vím, že mám až do dubna od školy pokoj.
Jupí!
Celý únor, který jsem skoro celý strávila nad učením, jsem se těšila, jak po zkouškovém rozjedu ve velkém túry, dlouhé běhy, čtení knížek a další příjemné věci, na které jsem neměla čas.
No a začala jsem už včera, a sice dvěma výlety během jednoho dne!

Po dlouhé době jsem vytáhla na pěší výlet svého taťku. Hned ráno jsme vyrazili do Saského Švýcarska. Naším výchozím bodem byla německá Schmilka, kde jsme zaparkovali auto a vyrazili do kopců a do skal.
Naše trasa nebyla dlouhá - měřila asi jen 10km, ale nastoupali jsme při ní skoro 700 výškových metrů. Vedla nejdříve k rozhledně Großer Winterberg, poté přes skalní útvary Schrammsteine na rozcestí Breite Kluft, na Kleine Bastei a nakonec zpátky do Schmilky.
Bylo krásné počasí a ve vzduchu už bylo cítit jaro.

ZDE je mapa trasy, kterou jsme šli.
Saské Švýcarsko je neméně hezké, jako to české. Přiznám se ale, že ho ještě úplně podrobně prochozené nemám. Tato trasa je jen zlomek toho, co se dá v tomto národním parku vidět a mým cílem pro letošní rok je, co nejvíce tuto oblast prozkoumat.:-)

Ve Schmilce je také výborná pekárna, která vypadá jako starý mlýn a kde přímo před očima pečou a prodávají obří slané i sladké koláče. Pokud se do Saského Švýcarska vydáte, nezapomeňte si s sebou vzít nějaké euráčky a na konci procházky se náležitě odměnit, tak jak jsme to udělali my.:-)


Když jsme se vrátili z výletu a odměnili se vydatným obědem + tvarohovým koláčem ze zmiňované pekárny, akorát se mi ozval přítel, že už je doma ze školy a že by se rád vydal ještě někam ven.
Bylo relativně brzo a pořád setrvávalo krásné počasí, takže jsem jen vysadila doma taťku, o pár minut později nabrala přítele a pokračovali jsme směrem Sloup v Čechách.

Sloupský okruh a Modlivý důl jsme si chtěli projít už dávno a včera odpoledne byla zkrátka ideální příležitost, to zrealizovat.
A ani tady jsme nebyli zklamaní.
Auto jsme zaparkovali u sloupského hradu a vydali se po červené turistické značce k rozhledně Na Stráži, odtud přes kopec Slavíček do Modlivého dolu a po modré turistické cestě zpátky k autu. Bylo to příjemných 6 kilometrů, opět v docela kopečkovitém terénu.Mapka trasy je ZDE
A stejně jako v případě Saského Švýcarska by se tady dalo nachodit mnohem více. My zvolili tuto kratší variantu, protože jsme se chtěli vrátit za světla, ale určitě se sem během jara vydáme znovu, prochodit ostatní cestičky.

Večer jsem měla z celého dne v přírodě příjemně ošlehané tváře a příjemně bolavé nožky. Ale byla jsem moc a moc spokojená - přesně na tyhle toulky jsem se tak moc těšila!
Spokojená z celodenního výletování byla evidentně i Brenda, protože prospala bez jediného zaštěkání celou noc, což je u ní spíše výjimkou.:-)

Co Vy, znáte tato dvě místa? 
Popř. máte nějaké další tipy na výlet na severu Čech?

5 komentářů:

 1. Verčo, opět hezký článek o místech, která neznám, ale chystám se poznat. Brendička si to zcela jistě užila i s koupáním (viz instagram). Moc děkuji za tipy a já jsem Ti jich pár dopsala na svůj blog :-D
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju.:-) No Brenda se včera po celý den udržovala až v překvapivě velké čistotě - nevšímala si žádných louží, špíny nic. Ale cestou domů z výletu jsme jeli s na kafe k tetě, kde vběhla do zahradního jezírka a celá mokrá se oklepala na čerstvě umyté skleněné dveře. Tak si tu svou čistotu pěkně zkazila a ještě jsme měli trochu ostudu.():-)
   Díky za africké články, už je mám přečtené!

   Vymazat
 2. Moc gratuluju k snad úspěšnému zkouškovému :) Je to paráda, že máš teďka volno až do dubna, protože si budeš moct vychutnat ten začátek jara právě výletama. Já už se taky nemůžu dočkat, až zase vyrazíme ven do přírody. Zima letos byla super, ale taky vyhlížím slunečnější dny :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, ale s tím úspěšným bych si ještě nebyla tak jistá.:D I když jsem se učila fakt hodně poctivě, zkoušky byly dost těžké(+ta jazyková bariéra), u dvou z nich budu HODNĚ ráda, když prolezu.
   A máš pravdu, že to volno v březnu má nespornou výhodu s tím začátkem jara. Letní semestr se nám pak ale potáhne až do srpna...
   Slunečné dny už tu budou coby dup, vydrž.:-)

   Vymazat
  2. No to potěš, chodit do školy až do srpna ... tak budu držet palce, ať to všechno klapne :) a fakt napiš ten travel wishlist :))

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!