neděle 11. prosince 2016

Vánoční pečené müsli

Ahoj všichni! 
Už dlouho jsem se chystala k tomu, vyrobit si před Vánoci domácí pečené müsli. Mám je moc ráda, ale k jejich přípravě se "dokopu" vždy maximálně tak jednou za rok, a to právě před Vánoci.
(Jeden rok jsem své domácí müsli rozdávala i jako dárky, ale od té doby, co si na nich jednou taťka vylomil zub, je už radši nikomu nedávám a dělám si je jen pro sebe.:D)
Dnešní volná a deštivá třetí adventní neděle přímo vybízela k jejich výrobě a tak jsem neváhala, dojela do obchodu nakoupit potřebné ingredience a šla na to!
Pojďte si vyrobit domácí vánoční müsli se mnou... 

1. Nejprve si v malém kastrůlku na velmi mírném plameni rozehřejeme máslo s medem. Čím více medu a másla použijete, tím bude výsledný produkt sladší a křupavější. (Ale bohužel taky kaloričtější) Já jsem použila 100g másla a 4 polévkové lžíce medu.


2. Vezmeme si větší mísu a vsypeme do ní balík (500g) ovesných vloček. Přidáme 400g namixovaných ořechů (já jsem použila Mixed nuts z Lidlu a nasekané mandle), 200g kokosu (nejlepší jsou plátky; ty jsem u nás v neděli večer nesehnala, tak jsem použila strouhaný), 100g rozinek, polévkovou lžíci skořice a polévkovou lžíci perníkového koření. 
(To bílé není ani cukr ani kokain, nýbrž strouhaný kokos!)  3. Nyní všechno důkladně promícháme! (Určitě to taky znáte, že jste si koupili v obchodě müsli, všechny oříšky byly na vrchu a vespod už jen samé ovesné vločky) 
Teď přichází na řadu naše "kašička" z másla a ořechů - nalijeme jí do mísy a znovu důkladně promícháme.

4. Nyní si náš výtvor rozložíme rovnoměrně na plech. Nezapomeneme pod to dát pečící papír.


5. Šoupneme do trouby na 180°C a pečeme 40 minut. POZOR! Každých 10 minut směs promícháme. 
6. Po vyndání z trouby dáme müsli vystydnout na nějaké chladnější místo. Máme hotovo.


V žádném případě ho nezkoušíme jíst ještě horké! 
(Já jsem to samozřejmě zkusila a teď mám spálený jazyk a pálí mě žáha:D) 

2 komentáře:

  1. Mussli jsem také jednou zkoušela, ale dopadlo to dost tragicky. Tenhle tvůj recept ale vypadá docela easy, tak si říká, že bych mu mohla dát ještě jednu šanci.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě zkus, tyhle jsou podle mě fakt vynikající. Jen pozor na připálení, stane se to velmi lehce.:(

      Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!