pondělí 21. listopadu 2016

15 náhodných faktů O MNĚ & BĚHÁNÍ

Ahoj všichni!
Po delší době přicházím s ryze běžeckým článkem. 
Jedná se o 15 náhodných faktů o mé osobě, které nějakým způsobem souvisí s běháním. Články, které odhalují nějaké zajímavé fakty o pisateli, mě na ostatních blozích moc baví číst a tak doufám, že bude tento bavit i Vás!

Zdroj: Pinterest
1.Běhám od patnácti let a mým prvotním motivem k provozování tohoto sportu bylo hubnutí. Díky běhání jsem tenkrát zhubla asi 10 kilo, ale chytlo mě to natolik, že jsem v něm pokračovala (jen tak pro radost) dál...no, však tu story znáte.
2.Můj dosavadní nejdelší běh v životě byl 75km dlouhý Jizerský ultratrail. (Závod měl mít původně 69km a to mám taky napsané na tričku. Kvůli jedné rozbouřené řece však musela být trať trochu pozměněna a tím pádem prodloužena.)

3.Moc bych chtěla uběhnout stovku. Dokonce to bylo jedno z mých předsevzetí pro rok 2016. Myslím, že bych to fyzicky určitě zvládla. Ale mám velký strach z běhu v noci (resp. ze startu na noc, protože jsem absolutně nenoční člověk a chodím spát ve 21h) a vím, že při takhle dlouhém závodě se běhu v noci nevyhnu.

4.Půl roku jsem běhala pod vedením trenéra. Neskutečně moc mě to posunulo, ale nakonec jsem zjistila, že takové to "hobby" běhání mi vyhovuje víc. Ráda si totiž dělám, co chci a na běhání si nejvíce užívám to, že téměř nikdy dopředu nevím, jak dlouhá bude moje trasa. Někdy se vrátím po pěti kilometrech, někdy tam padne dvacítka.:)

5.Závodění mě moc nebere - mám pár "svých" závodů, které se mi líbí a kam se ráda vracím (zmiňovaný JUT, Ultralabák...), ale stačí mi tak čtyři do roka. Závod pro mě znamená spíš: nová trať, nové tričko, kochání přírodou, rautíček na občerstovačkách než nějaké umístění. (I když většinou se snažím být aspoň v první polovině) 

6.Na jaře roku 2016 se mi nějakým zázrakem povedl osobák na desítku za 46:47. Dodnes nechápu, jak se to stalo...od té doby se mi to už nikdy nepodařilo a obávám se, že ani nepodaří.:D

7.Taky se mi nikdy nepodařil maraton pod čtyři hodiny. Tuto skutečnost jsem chtěla na jaře letošního roku změnit, a tak jsem se přihlásila na pražský maraton, který sliboval rychlou trať a perfektní podmínky. Dokonce jsem měla docela natrénováno...
No, dopadla jsem tam jak sedláci u Chlumce - pod 4 jsem to nedala a tento věhlasný závod, který tolik (desítek tisíc) lidí tak miluje, jsem neskutečně protrpěla, protože mě prostě nebaví běhat po silnici.

8.Nesnáším, když si někdo přečte knížku Jez a běhej a pak se stane veganem.

9.Jinak mám ale běžecké knížky (Až na Jez a běhej:D) ráda! Třeba Běžkyně, Ultra a dál, Život bez hranic nebo Škorpilova škola běhu jsou supr!

10.Ačkoliv jsem ranní ptáče, nemám ráda běhání ráno před snídaní. Ale někdy, když mě čeká třeba celý den ve škole, se vyhecuju a jdu a mám pak celý den báječný pocit!

11.Nemám ráda "běhy" typu Color Run, které nemají s během nic společného...vím, že se říká "nikdy neříkej nikdy", ale já si přesto troufám říci, že na takovýhle pseudozávod nikdy nepůjdu.:D

12.Dlouhá léta jsem jen a jen běhala a s jiným sportem kombinovala běh jen zřídkakdy. Dnes už vím, že stoprocentní pouhapouhé běhání není nic moc ani pro postavu, ani pro klouby a dost to kombinuji s jinými sporty. Posilování s vlastní vahou, kettlebell, HIIT, crossfit, kolo, běžky, procházky...dělám tak nějak všechno! (I když běhání samozřejmě převažuje)

13.V souvislosti se svým běháním miluju všemožné grafy a analýzy - všechny své výběhy trackuju pomocí svých Garminů a po doběhnutí na počítači ráda zkoumám kilometr po kilometru, převýšení, tempo, týdenní/měsíční kilometráž a tak.

14.Tu kilometráž se snažím držet +-kolem 200km za měsíc. Zatím se mi to v roce 2016 povedlo v každém měsíci. Teď v listopadu jsem se však rozhodla, že si dám malé "běžecké prázdniny" - tipuji, že budu mít naběháno jen něco kolem stovky. Chci totiž dát tělu od běhání trochu odpočinout, protože ho v prosinci čeká pořádný běžecký zápřah...(#adventnibehani) 

15.Brzy tomu bude rok, co píši tento (nejen) běžecký blog. Pokud mi to školní povinnosti dovolí, chtěla bych se do blogování v následujícím roce trochu obout a psát víc a lépe.


Co Vy, v čem se se mnou shodujete a v čem ne?
Pokud rádi běháte a blogujete, napište i Vy o sobě svých x běžeckých faktů a dejte mi o tom pak vědět! Moc ráda si počtu!

12 komentářů:

 1. Ahoj, čistě ze zvědavosti, co se ti nelíbilo na Jez a běhej? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Baru, nejspíš to bylo proto, že nejsem velký příznivec veganství, resp. všech vyhrocených nutričně-životních stylů, nebo jak bych to nazvala. A v Jez a běhej mi právě připadalo, že je mi to veganství až moc "vnucováno".

   V žádném případě Tě ale nechci nějak urazit, pokud jsi veganka! To, jak se kdo stravuje, je podle mě každého věc. Přestože zastávám názor "jíst (s mírou) všechno", myslím, že kdyby to tak praktikovali úplně všichni, byl by ten náš svět docela nudný.:-)

   Vymazat
  2. Mně ten jeho životní příběh naopak přijde hodně inspirativní (i bez veganství) a znám i spoustu neveganů, které ta knížka zaujala (a nemuseli se hned nutně stát vegany). Každopádně sto lidí, sto chutí, chápu, pokud ti to nesedlo.

   Mě to neuráží, jen jsem ještě nenarazila na nikoho z řad běžců, komu by se ta knížka nelíbila. :-D Tak jsem chtěla zjistit důvody. Každopádně na veganství nic vyhroceného není (to spíš na dnešním živočišném průmyslu ano ;-)).

   Vymazat
 2. Přiznám se, že mě čtení tvého blogu moc motivuje a užívám si ho! Rozhodla jsem se vrátit k tomu svému popobíhání - když bude přijatelně, tak venku, a jinak alespoň ve fitku na pásu. Dnes jsem dala 7,30 km a jsem na sebe opravdu pyšná :) na mě je to docela dost. Tak hezky piš další a další články, abych na to svoje předsevzetí pravidelně běhat nezapomněla :)
  Jinak článek je super! Máš pravdu, že fakta o ostatních lidech se čtou vždycky s chutí :) jsou to vlastně takové prověřené drby :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, to je krásný! <3
   Není lepší motivací pro psaní blogu, než když mi někdo napíše něco takového...moc moc děkuji, mám radost!! A 7,3km je super, jen tak dál!:)

   Vymazat
 3. Verčo, moc zajímavý článek a i pro mě motivační. S grafy a tabulkami jsme na tom naprosto stejně. Já k tomu miluju u úkolů ještě "fajfky", jako že splněno.
  Líbí se mi, jak to máš v hlavě srovnané, co se jídla týče, jíš vše s převahou zdravé stravy. Běháš, ale zařazuješ i jiná cvičení. Mám Tvůj blog moc ráda :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Bod číslo 16 - v prosinci adventně běhám. Viď? Jdeš do toho letos zase s náma?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babet, přečti si znova bod č 14.! :D To je přece nad slunce jasný, že do toho jdu s váma, vždyť mám objednané i tričko.:) A moc moc se těším!

   Vymazat
  2. Já jsem normálně slepá!!!! Hahahaha :)

   Vymazat
 5. Moc hezký článek a ohromný obdiv!
  Nejdelší běh 75km? No to by mě trefilo :D

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!