pondělí 3. října 2016

Tip na túru #1 - Západní část Krkonoš

Už je to u nás skoro tradicí, že na všechny tři podzimní státní svátky vyrážíme na nějakou pěknou, celodenní túru. A ani letos tomu nemohlo být jinak, obzvlášť když slibovali pěkné počasí.
Pro letošního 28. září jsme si vybrali Krkonoše. Mám je ráda a jejich západní část od nás není tak daleko - do Harrachova to máme hodinku a půl autem.

Start: Harrachov, Rýžoviště
Cíl: Harrachov, Rýžoviště
Délka: 19 nebo 21km
S pejskem: ANO

Trasa, kterou jsme pro letošní svatováclavskou túru vybrali, začíná v Harrachově. Můžete zaparkovat na centrálním parkovišti, my jsme však využili odlehlejší (a ten den bezplatné) parkoviště u lanovky na Čertovu horu.
Z parkoviště jsme nejprve došli po žluté turistické cestě lesem k Mumlavskému vodopádu.


Následovala cesta po modré na Krakonošovu snídani. Vedla po asfaltu, což pro nás byla trochu nuda, na druhou stranu je super, že jsou v Krkonoších možnosti pro vozíčkáře a nebo třeba pro rodiny s kočárky.
Z Krakonošovy snídaně jsme pokračovali po modré - teď už lesem a víc do kopce, což bylo zábavnější.:)
Když jsme došli na rozcestí U čtyř pánů, zahalily se celé Krkonoše do velké mlhy. Náš původní plán byl, jít přes Labskou boudu a Pančavský vodopád na Vrbatovu boudu. Vzhledem k tomu, že byla opravdu mlha a zima a že jsme už na Labské boudě byli několikrát, zkrátili jsme si cestu a šli k Vrbatově boudě zkratkou po žluté.
(S Labskou boudou měří celá túra 21km, bez Labské 19. Na mapce je daný úsek vyznačen - černá čárkovaná je "celá" trasa, po té se šipkou jsme šli my:)) Od Vrbatovy boudy jsme pokračovali přes Harrachovy kameny na rozcestí U Růženčiny zahrádky. Trošku v mlze a ve větru, ale co - na horách nejsme každý den a když už tam jsme, tak si to přece nenecháme zkazit takovou malicherností jako je špatné počasí.:)


Na Dvoračkách jsme se zastavili na občerstvení.
Čekali jsme asi půl hodiny, než si nás číšníci vůbec všimli, což se nám moc nelíbilo a i když je v restauraci frmol, půl hodina čekání je dle mého názoru fakt hodně. Odměnou pak ale byly velké dobroty - krkonošské kyselo, lívanečky a borůvkový dortík.
Nevím, jestli je to nadmořskou výškou, hladem po našlapaných kilometrech nebo jen náhoda, ale připadá mi, že KDEKOLIV na horách, ať už to jsou Krkokoše, Tatry nebo kterékoliv jiné, strašně dobře vaří!Z Dvoraček jsme už sestupovali z kopce zpátky do Harrachova.
S klesající nadmořskou výškou se začalo vybírat počasí - mrzelo mě, že jsme nakonec nešli přes tu Labskou a přes Pančavský vodopád, tak třeba příště.
Bylo to pěkné.
Sice se mi více líbí Krkonoše z východní strany, to už by pro nás bylo ale na jednodenní výlet docela daleko. Pokud tedy chcete jednodenní, nenáročnou túrku v Krkonoších a nechce se vám zajíždět do Špindlu nebo do Pece pod Sněžkou, tuto mohu jedině doporučit.:)

Zde je podrobná mapka túry v celé své kráse -> https://mapy.cz/s/179jP

Co Vy a Krkonoše? Máte je rádi?

2 komentáře:

 1. Verčo, podle fotek to vypadá, že Brendička měla "válecí" dovolenou, prostě všude leží :-)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D A takových fotek bych našla ještě mnohem více... pokaždé, jakmile se zastavíme, tak si lehne a odpočívá:))

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!