44 vrcholů - Jetřichovice

Ahoj všichni!
Pokud milujete běhání v kopcích a v přírodě, možná vám neunikla soutěž 44 vrcholů, kterou pořádá od jara do podzimu firma Inov-8.

Těm, kteří jsou 44 vrcholy netknutí, to objasním:
Inov-8 je výrobce sportovního oblečení a především běžeckých bot. Na jaře tohoto roku vymysleli lidé z této firmy skvělou, dlouhodobou soutěž s názvem 44 vrcholů.
Na různých místech na území České Republiky a Slovenska bylo vybráno 44 trailových běžeckých tras. Každá z těchto tras byla vždy po určitou dobu (cca 2 měsíce) "aktivní". Během doby, kdy byla trasa aktivní, si mohl úplně každý tuto trasu proběhnout (klidně i vícekrát) a pokud svůj běh trackoval do aplikace Strava, mohl tak soutěžit o trailové boty Inov-8 Terraclaw 250.
Boty vyhrál vždy nejrychlejší muž, žena + člověk, který dosáhl 144% času vítěze.

Už od samého začátku mi tato soutěž přišla parádní, ale trochu mě štvalo, že jsou všechny soutěžní trasy dost daleko od mého bydliště. Neustále jsem sledovala webové stránky s nadějí, že bude nějaký vrchol taky u nás v Českém Švýcarsku nebo Lužických horách.
A dočkala jsem se!
Od července do září byla aktivní třináctikilometrová trasa začínající v Jetřichovicích a vedoucí přes několik krásných zákoutí Českého Švýcarska.
Část trasy (Pavlino údolí + okolí Jetřichovic) mám prochozenou jako své boty, takže jsem věděla, že to nebude žádný med.

Celé léto jsem se chystala trasu proběhnout a pokusit se soutěžit, ale pořád jsem se k tomu nemohla dokopat. Červenec jsem trávila na brigádě v cukrárně a srpen pro změnu na jazykovém kurzu v Německu, takže jsem vždycky byla ráda, když jsem vyběhla do lesa u nás za domem.
No jo, byla jsem prostě líná.:)

Až článek u Jany na blogu mi minulý víkend připomněl, že výzvu pořád odkládám a odkládám a že už zbývají poslední dva dny, kdy si jí může člověk soutěžně proběhnout, než skončí. Ten víkend byl zároveň mým posledním víkendem před zkouškou DSH, takže jsem měla v úmyslu, pořádně se učit.
Krásné počasí, lenost se učit a skutečnost, že soutěž za pár hodin končí, mě konečně dokopala k tomu, jít si trasu proběhnout.
A to se mi sakra vyplatilo!
Trasa byla naprosto úžasná.
Začínala nemilosrdným stoupáním směrem k jetřichovickým vyhlídkám, kde jsem málem vypustila duši. A to jsem si myslela, jak umím běhat do kopců! Následovalo odpočinkové klesání po žluté směrem na Tokáň, kterého si však člověk neužil dlouho a už se uhýbalo na cestu po modré turistické značce směrem do Rynartic. Modrá trasa byla dost zvlněná, nedala člověku prostor k odpočinku, ale za odměnu nabízela hezké pohledy na Lužické hory.
V Rynarticích se běžel malý kousíček po silnici, po kterém následoval seběh do Pavlina údolí, což byla taková odpočinková pasáž podél řeky.
Třináct kilometrů, žádná ultradlouhá vzdálenost.
Přesto mi dala docela zabrat!
Ačkoliv jsem se snažila nepolevovat ani v těch nejhorších kopcích (což bylo při stoupání na Mariinu skálu dost těžké), trvalo mi to něco přes hodinku a půl.

Moje tempo nebylo žádné světoborné, ovšem nějakým zázrakem a úplnou náhodou se mi povedlo dosáhnout 144% času vítěze. Když jsem dostala od pořadatelů soutěže e-mail s prosbou, ať jim sdělím svou adresu, aby mi mohli poslat boty, nestačila jsem zírat!
Za celých svých 23 let života jsem v žádné soutěži nikdy nic nevyhrála a nyní je to má třetí výhra za rok 2016. A ještě k tomu taková parádní a hodnotná!
Boty mi zatím ještě nedorazily, očekávám je ale každým dnem. Moc se na ně těším a předem za ně pořadatelům soutěže děkuju!
Já vím, bylo to fakt z pekla štěstí, zaběhnout si výzvu pár hodin před ukončením a vyhrát...ale vzhledem k tomu, jak jsem byla celé léto busy, to snad lze omluvit.:))

P.S: V tuhle chvíli (19.9) je aktivních ještě 10 vrcholů na různých místech v ČR nebo SR. Mrkněte na www.44vrcholu.cz, jestli není některý z nich třeba někde poblíž vašeho bydliště...soutěž stále ještě běží, takže můžete botky vyhrát taky.:)

P.P.S: Pokud se budete pohybovat v okolí Českého Švýcarska nebo pokud stejně jako já bydlíte blízko, určitě si běžte trasu někdy projít/proběhnout! No a co, že soutěž skončila - i tak to za to stojí!