středa 25. května 2016

Je po státnicích aneb už zase žiju!

Možná jste si všimli, že jsem v poslední dobou moc nehýřila novými příspěvky. Důvod byl prostý: celý květen byl zasvěcený tomu, abych na jeho konci zdárně ukončila bakalářské studium.
A to se mi včera povedlo! 
(I když mi při tom málem zešedivěly vlasy...) 

Studovala jsem čtyři roky na Univerzitě Hradec Králové, obor management cestovního ruchu. (Standartně trvá studium roky tři, ale protože jsem strávila dva semestry v zahraničí, musela jsem si to o rok protáhnout.) Celé studium mi přišlo docela dost jednoduché. Ale to asi bylo tím, že mě hodně moc bavilo. 
Zkrátka to byla docela zábava a pohodička. Neměla jsem moc ráda Hradec Králové jako město a neskutečně mi vadilo dojíždění a bydlení na koleji, ale co se týče školy, nemůžu říct půl špatného slova.
Ba naopak!
Univerzita Hradec Králové mi poskytla mnoho možností, vycestovat do zahraničí, za což jsem jí moc vděčná.  

25.května 2016 nastal onen velký den, státnice. 
Předcházelo tomu, přirozeně, psaní bakalářky, což byly samo o sobě docela nervy. Když jsem bakalářku na konci dubna odevzdala, začal kolotoč učení. 
Prvního května jsem začala a v hromadách papírů ležela víceméně každý den, od ráda do večera. Dá se říct, že se můj květnový život omezil jenom na učení, jídlo a běhání.:) 


Čím víc se to blížilo, tím víc jsem byla nervózní. Doma to se mnou měli, chudáci, těžké - mamka musela přes svojí pořádkumilovnost snášet rozházené papíry po celém domě, no a přítel, toho jsem zase neustále (jo, i v noci!) otravovala otázkami, které mi zrovna přišly na mysl. 
Jaký je rozdíl mezi valutami a devizami? 
Kdy se rozpadla Římská říše? 
A tak dále...co kdyby se mě ZROVNA NA TOHLE zeptali, že jo.  

Dva dny před státnicema to začalo být fakt hrozný. Tak moc jsem se bála, že jsem nebyla schopná pořádně jíst, spát, běhat, nic. Přišlo mi, že mám v hlavě úplně vygumováno a snažila jsem se dohnat, co se dalo. Možná to taky znáte. Závidím lidem, kteří školu tolik neprožívají! 

Do Hradce mě přítel vezl jak na popravu. Když jsem vlezla do školy a dozvěděla se, že se moje komise skládá ze samých milých vyučujících, nervozita ze mě docela opadla. 
Šla jsem na řadu hned jako první, všechno se seběhlo strašně rychle a najednou jsem už seděla na potítku a připravovala se na ty nejlepší otázky, jaké jsem mohla dostat. 
Hvězdy zkrátka stály při mě - hodná komise, super otázky plus moje poctivá příprava - zvládla jsem to a nakonec to ani nebolelo!
Strašně jsem se bála, takže se mi ulevilo velkým způsobem. S přítelem jsme to oslavili v mexicko-italské restauraci a večer jsem vyčerpáním padla brzy do postele. 

Tak nějak se pořád vzpamatovávám z toho, že mám vše za sebou a že je přede mnou celý volný červen...
- Budu HODNĚ běhat, po všech našich severočeských kopcích! 
- Budu HODNĚ psát články na blog!
- Budu HODNĚ číst, protože mám doma několik knížek, na které jsem celý měsíc jenom koukala...
- Pořídím si botky Vibram Fivefingers a budu v nich chodit do lesa.
- Budu těšit Brendinku velkým množstvím procházek!
- Zkusím vyrobit raw tyčinky podle receptů z blogu Zuzky Urbancové.
- Pojedu na Prague food festival (jupí, zítra!)
- Pojedu na víkend do Krkonoš s BabetaRuns a spol. (jupí, zítra!) 
- Pojedu do Tater

...a tak. 
Hlavně až do srpna nepomyslím na školu.:) 

7 komentářů:

 1. Gratuluji, taky si ještě živě vzpomínám na úlevu po státnicích :-D. Neměla jsi u nich náhodou Pavlínu Chaloupskou? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju!
   Měla jsem tam jejího manžela!:) Vy se znáte?

   Vymazat
 2. Velice dobře, trénujeme spolu v Hradci dorostence v orienťáku :-D V neděli jsme se vrátili ze soustředění ve Švédsku a Pavlína říkala, že má v pondělí státnice. Užívej volno!

  OdpovědětVymazat
 3. Verčo, moc gratujulu! Užívej si volné léto a ať Tvé "úkoly" zmíněné na konci článku výjdou :-)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Gratuluju! Koukam, ze jsi studovala to, co ja pracuju! Super :)
  Tesim se na zitra!! A tesim se na Snezku! Hrozne!

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!