pondělí 30. května 2016

Dobývání Sněžky

Ahoj všichni!
Možná si vzpomínáte, že jsem v březnu publikovala článek s názvem 101 cílů za 1001 dní. Mezi cíli, které jsem si tehdy v zimě stanovila, bylo mimo jiné také "Vyběhnout na východ slunce na Sněžku". Přečetla si to milá Babeta a zanedlouho se mi ozvala se skvělou nabídkou víkendového běžeckého výletu do Krkonoš, jehož součástí byl právě východ slunce na Sněžce.
To je jasné, že jsem neváhala ani minutu!
Datum výletu navíc připadl na víkend těsně po mých státnicích, takže jsem si řekla, že to bude dobrá odměna.

Do Krkonoš jsme vyrazili v sedmnáctičlenné skupince - před odjezdem jsem nikoho osobně neznala, takže jsem měla jakožto asociál nr. 1 trochu strach, ale nakonec byly obavy úplně zbytečné, protože byli všichni strašně milí, hodní a super! (To jen potvrzuje pravidlo, že běžci jsou prostě dobrý lidi!)
Poznala jsem osobně blogerky BabetuRuns, Barborku on the run, Terku, ale i další fajn lidi, za což jsem moc a moc ráda!

Plán byl zhruba takový: v pátek večer se sejít v Peci pod Sněžkou, odkud jsme měli domluvenou dopravu na Luční boudu. V sobotu celodenní běžecko-pěší výlet, večer saunu a v neděli časně ranní běh na východ slunce na Sněžku

V sobotu po snídani jsme tedy vyrazili na první výlet. Trasa byla 32km dlouhá a nastoupali jsme při ní více než 1000 výškových metrů. Prostě parádička, ale upřímně nic pro netrénované lidi.:)
Pro inspiraci byla trasa následující: Luční bouda - Špindlerovka - Dívčí kameny - Mužské kameny - Vysoké kolo - pramen Labe - Labská bouda - Špindlerův mlýn - bouda U Bílého Labe - Luční bouda
https://mapy.cz/s/IOXc
Před vyběhnutím...

Prvních pár kiláčků za námi, stále s úsměvy na rtech!:)
Na Labskou boudu jsme běželi pohodovým tempem s mnoha zastávkami na focení.(Bez toho by to přece nešlo!) Na Labské jsme zastavili na oběd, přičemž moje volba byla jasná: borůvkové knedlíky! Na ty jsem se těšila už asi rok a kde jinde si je dát, než právě v Krkonoších.
Druhou polovinu výletu jsme už navíc šli, nikoliv běželi, takže jsem se nemusela bát, že mi bude těžko.

 Přesto, že byla druhá půlka výletu neběžecká, rozhodně to nebyla žádná flákačka! Nejprve jsme museli sestoupat několik stovek metrů do Špindlu a poté ty sestoupané metry zase zpátky vystoupat. Cesta od boudy U Bílého Labe je obzvlášť výživná, ale po celou dobu se naskýtají opravdu úžasné výhledy - na Krkonoše, na vodopády Bílého Labe a celkově na všechnu tu úžasně krásnou přírodu kolem. To naše Česko je stejně hezký!:)


První ženy v cíli! :)
Po výletě následovala zasloužená sauna, večeře a nakonec prohlídka Luční boudy a jejích katakomb. Luční boudu pro návštěvu Krkonoš fakt doporučuju - jednak kvůli strategické poloze (třeba pokud byste se, stejně jako my, chtěli vydat na východ slunce na Sněžku!), jednak kvůli úžasnému jídlu a pití. Mají tu vyhlášené koláče, půl metru dlouhé rohlíky (který jsem po té třicítce zvládla skoro celý sama:D) a taky pivovar, který je mimochodem nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Je však třeba včasná rezervace, prý mají už na celé léto plno.:)


Ze soboty na neděli jsme si všichni nařídili budíky na 03:00. O půl hodiny později už se s čelovkami vyráželo na Sněžku na východ slunce. Původně to měl být běh, ale byla to spíše svižnější procházka, protože byli všichni po sobotním výletě fakt vyřízení. Navíc, komu by se chtělo běhat v půl čtvrté ráno, že jo!
Východ slunce na Sněžce byl silným zážitkem. Byla tam šíííílená zima, ale člověk tam nechodí každou noc, tak se to pro jednou dalo vydržet.:) A ta podívaná, když sluníčko vycházelo, byla fakt neskutečná.
Po návratu ze Sněžky jsme ještě skočili do postelí a před snídaní si ještě na dvě hodinky zdřímli. To fakt bodlo, protože jsme všichni měli před sebou ještě dlouhou cestu domů.


Výlet se fakt strašně povedl!

Sešla se super parta lidí, přálo nám počasí a Krkonoše měly hezký jarní nádech. Jsem moc ráda, že jsem se tohoto výletu zúčastnila. A díky Báře a Babet za super organizaci!
Příště jedu zas.:)

8 komentářů:

 1. Krásný článek Veru! Ráda jsem Tě poznala na živo!!! Tak v červenci v cukrárně ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! I já jsem Tě moc ráda poznala a těším se na další setkání:)

   Vymazat
 2. Ten článek si přečtu, 101 cílů je nádherný nápad! :) Díky za inspiraci a ať ti to běhá! :) :D

  BLOG Corculum♥
  Instagram @stepanka_t

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, je to super nápad, člověka to donutí se pořádně zamyslet:)

   Vymazat
 3. Jsem moc ráda, že jsi s náma jela a těším se na příště!! Jupííí!

  OdpovědětVymazat
 4. Super akce. Mrzí mě, že jsem nemohl, tak alespoň sdílím na blogu. Ať Ti to běhá! Eda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za sdílení! Příště určitě pojeď, byla to skvělá akce! :)

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!