pondělí 29. února 2016

Radosti posledních dní #3

Ahoj ahoj!
Poslední dobou to možná vypadá, že nedělám nic jiného než běhám (po lesích) a běhám (kolem štěňátek). Ale opak je pravdou! Stíhám i spoustu dalších radostných věcí. A protože se za poslední dny zase nějak nakupily, rozhodla jsem se o ně s vámi podělit.
Co mi dělalo koncem února radost?
Tak tedy třeba...

- Škola! To jako fakt.
Každý čtvrtek jezdím do školy do Hradce Králové a zpět. Navštěvuji předmět Psychologie II., což je jeden z mých posledních restů před květnovými státnicemi.
Přestože teď moje čtvrtky vypadají celkem strašidelně (3h vlak -> 3h škola -> 3h vlak domů), docela si je užívám! Popíjení obřích káviček na přednášce, obědy v Bazalce nebo procházka Hradcem ve mně vyvolávají hezké, nostalgické pocity a já si říkám, že ty roky tady na koleji vlastně nebyly tak zlé. (I když jsem to tam nesnášela a v prváku uronila litry slz:)) 
Bazalka je vegetariánská jídelna a obchod se zdravou výživou, kam v Hradci chodí i zapřísáhlí masojedi, protože tam opravdu dobře vaří. Vždycky se tam dobře najím a taky si odnesu zásobičky zdravých dobrot... posledně to bylo třeba máslo ze čtyř druhů ořechů, kterým ráno zdobím kaši nebo moje milované raw tyčinky.


- Konečně jsem začala něco dělat se svojí němčinou. Přeci jen, od září chci v tomto jazyce začít studovat a na to je potřeba být pořádně připraven.
Mám mladou, hodnou a milou paní učitelku a chodím k ní zatím jednou týdně. A moc mě to baví! (Jen teď přede mnou leží domácí úkol, ke kterému se ne a ne dokopat.)

- V únoru jsme taky s mým milým navštívili dva plesy. Jeden fotbalový a jeden maturitní. Bylo pěkné, hodit se po dlouhé době do gala a vidět po sto letech některé známé. Ale vybrala jsem si svůj "noční život" minimálně do léta!

- Minulou sobotu bylo krásné počasí, a tak jsme po dlouhé době vyrazili na kratší túrku. Sice pouze odpoledních 8 kiláčků, ale byla to Brendinky první delší procházka po porodu, tak jsme jí hned nemohli napálit dvacítku.:)


- Na čtení teď nezbývá tolik času, kolik bych si představovala, ale i tak se snažím otevřít knížku v každé volné chvíli. (Nejvíce třeba ve vlaku při zmiňovaném cestování do Hradce) V druhé půlce února jsem přečetla knihu Běžec Emil, životopis Emila Zátopka. Ačkoliv se mi nelíbily některé Emilovy názory, nelze mu upřít, že to byl neobyčejný sportovec a dříč. Knížku bych doporučila každému, kdo alespoň trochu rád běhá. Najdete v ní spoustu motivace a zajímavých informací :)
Další přečtenou knihou byla Marta v roce vetřelce od Petry Soukupové.
Ta u mě zabodovala na celé čáře!
Od této autorky jsem četla ještě knížky Zmizet a Pod sněhem a i když byly skvělé všechny, Marta se mi líbila úplně nejvíc. (A to i přesto, že je hlavní hrdinka neskutečně nesympatická, šílená a pěkný dezolát!:D)
Dámy, fakt si jí přečtěte!


- Minulou neděli jsme si udělali malý výlet do matičky Prahy. Důvody byly hned dva: návštěva restaurace Ambiente Brasileiro a muzikál Dracula. Na obě tyto akce jsem se těšila už od podzimu.

Z Brasileiro jsem byla nadšená. (Jedná se o all you can eat restauraci zaměřenou na masové speciality. Zaplatíte a následně můžete ochutnávat všelijaké druhy luxusních masíček. Od různě upravené svíčkové přes jehněčí, všelijaké kejtičky, kuřátka, ústřice, sushi, po krvavé stejčky z argentinských býčků. K tomu všelijaké saláty, domácí hranolky a další pochutinky!) 
Nejsem sice žádný velký masojed a trochu jsem se bála, zda-li ta všechna luxusní masa ocením, ale ocenila jsem! (I když Ambiente Pizza Nuova, kde můžete pro změnu neomezeně ochutnávat pizzy a těstoviny, mě možná brala víc.:) 
Nutno dodat, že jsem se příšerně přecpala. Bylo mi špatně a ten den jsem už ani nevečeřela - a to je u mě co říct.:) Ale takové gurmánské zážitky nemá člověk každý den, tak co, že jo...


No a k Drákulovi...z toho jsem byla maličko zklamaná. Od tohoto muzikálu jsem hodně moc očekávala a neskutečně jsem se na něj těšila a to byla asi ta chyba.
Byl hezký, bavil mě, zazněly v něm krásné písničky...ale chybělo tam takové to "sednutí si z toho na zadek", jestli mě chápete.:)


To je pro dnešek vše.
Co udělalo v blízké době radost Vám?
A co jste zajímavého přečetli? Budu ráda za jakékoliv tipy a postřehy!

4 komentáře:

 1. Ahojda, s němčinou fandím. První zkouškové za mnou, brzy snad sesmolím nějaký report. Tady něco na čtení: Stiefvater/ Ve znamení štíra, Simsion/ Projekt manželka, Cline/ Ready, player, one, Lauerová/ Jumaroro.

  Běhu zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju a těším se na report!
   Z tvých tipů na knížky neznám ani jednu, tak jsem zvědavá, co budou zač.;)
   Běhu zdar i tobě!

   Vymazat
 2. Jojo! Ja do Brasileira a do Pizza Nuovo nechodim prave proto, ze se tam vetsinou pekelne prejim a je mi pak spatne a nejak nejsem schopna si nedat "jenom jidlo" a vzdycky si musim dat "all you can eat" :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, přesně!
   I když minule jsme byli s přítelem v Pizza Nuova a dali jsme si "jenom jídlo"...nejdřív jsem malinko záviděla všem lidem okolo, kteří měli all you can eat, ale pak jsem byla fakt vděčná, že nejsem přežraná jak dobytek.:D :D

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!