středa 6. ledna 2016

Z běžeckého deníku #1 - Kamenice běhá!

Dnes jsem při běhání v lese vymyslela nový nápad. (Také to tak máte, že při sportu vyprodukujete co nejvíce nápadů a myšlenek? Já ano.:D) Je jím nová rubrika blogu, bude se jmenovat "Z běžeckého deníku", a budu se v ní s vámi příležitostně dělit o své drobné zážitky, historky a postřehy ze svého běžeckého života.

V prvním článku této rubriky bych vám ráda napsala o akci, která proběhla první lednovou neděli. Byl to Novoroční výběh.
Kdo mě zná nebo sleduje delší dobu můj blog, tak ví, že kromě běhání chodím ráda na kruhový trénink. Na našem Kamenickém kruháči se schází docela ustálená parta sportovně nadšených lidí. Domluvili jsme se, že rok 2016 zahájíme společným proběhnutím.

Na smluveném místě se nás sešlo 16 a vyběhli jsme směrem k Rabštejnu. Tempo bylo přizpůsobené spíše začátečníkům, zúčastnit se mohl každý. :)


Přestože jsem zvyklá běhat spíše delší trasy (běželi jsme 5km), moc se mi celá akce líbila - bylo skvělé vidět, kolik běhuchtivých lidí v našem městečku máme!
Kdysi dávno jsem četla na blogu u Anety článek o tom, jak pořádala společný výběh pro lidi z jejich vesnice a strašně mě ta myšlenka nadchla, moc jsem chtěla něco podobného zorganizovat. Bála jsem se ovšem, že by na můj výběh nikdo nepřišel, a tak jsem to nikdy nedotáhla do konce.
V našem okolí je ale velká spousta akčnějších lidí, kteří nápad do konce dotáhli, a tak se podobná akce u nás přece jenom také konala.
A bylo to super!
V 95% dnů chodím nejradši běhat sama, ale občas je takovéto zpestření potřeba.

V milé partě jsme se proběhli a abychom toho neměli málo, večer jsme ještě zvládli tradiční nedělní kruháček.
Doufám, že to pro většinu účastníků nebyl jejich první a zároveň poslední výběh tohoto roku a se akce někdy zopakuje!

9 komentářů:

 1. To je super!!! Je skvělý, že jste se tak sešli a že někdo běžel i s kočárkem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, bylo to super :)...V kočárku je další budoucí běžkyně, má HOOOODNĚ běhací maminku i tatínka :)

   Vymazat
 2. Super:) u nas se to teda vubec nechytlo, ale aspon jezdi holky cvicit a drou fakt poctive:) ten vas kruhac me zajima, nekdy mi natoc video:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře!!
   Hele video nevím nevím, ale většinou to probíhá zhruba takhle: na začátku 5-10 min rozběhání(cvičíme ve velký hale, takže se to dá docela dobře), pak nějaká běžecká abeceda, pak strečink. Potom následuje ten hlavní kruháč, většinou jedeme třeba 20stanovišť a jedem to na 2 kola(30 vteřin cvičíme, 10 vteřin pauza na přesun) nebo 8 stanovišť a jedem 4 kola. Většinou je tam zahrnuto hodně klasických cviků na břicho, výpady s medicimbalem, dřepy s takovým pytlem plným vody, švihadlo, kliky, držení medicimbalu nad hlavou, přítahy na kruzích, občas nějaký cvik s TRX...noo a pak spousta cviků, který nevím jak se jmenujou:D
   Oblíbená chuťovka toho kluka, co to u nás vede je, že poslední kolo se cvičí cvik, plank, cvik, plank, cvik, plank..takže místo odpočinku plankujem do umření:D
   Po tom hlavním kruháči máme vždycky ještě nějaký bonus,někdy to jsou sprinty, někdy krátká hra s míčem, někdy ještě cvičíme třeba ještě 10 min břicho:) No a nakonec samozřejmě závěrečný strečink. To je náš kruháč:)) Napiš někdy o tom vašem, zajímá mě, jak to chodí u jiných! :P

   Vymazat
  2. Teda! Vycerpavajici odpoved :) My vubec nepouzivame pomuck, takze jedeme jen s vlastni vahou. Rozcviceni podobne jako vy, pak vetsinou cca 5 kol tabaty nebo kruhace a pak taky lahudky jako Sally, sprinty, vydrz v sede o zed, anglicaky a tak. Proste narez, ale bavi me to moc:) Musis prijet na lednacky a na trenink!:)

   Vymazat
 3. Tak to je paráda, Kamenice běhá! Jestli budeš organizovat nějaký další společný běh, hlásím se! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, já ho asi organizovat nebudu (i když...člověk nikdy neví), organizuje to někdo jiný.:) Ale pokud by ses chtěla toho příštího zúčastnit, přidej se k FB skupině Kamenický kruháč a tam se včas objeví informace, až se nějaký další bude konat. (100% bude;)

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!