sobota 2. ledna 2016

2015 - dvanáct měsíců ve dvanácti obrazech

Na konci každého končícího roku musí přijít nějaké to bilancování. Neskutečně mě to baví, shrnutí každého uplynulého roku si píšu už zhruba od svých čtrnácti let. Přemýšlela jsem, jak to letos pojmu a rozhodla jsem se, vzít rok 2015 pěkně měsíc po měsíci a z každého vybrat jednu stěžejní událost, resp. jednu fotku.
No, nebylo to úplně lehké...
Byly měsíce, kdy bych měla na výběr dvacet fotek a pak byly samozřejmě takové, kdy jsem nevěděla, kterou zvolit.
Tak se pojďte podívat, jak to nakonec dopadlo.

LEDEN 
Prvního ledna jsem (těžce unavená ze Silvestrovské noci) odletěla na Erasmus do Finska. Celý leden se tedy nesl v duchu rozkoukávání, poznávání nových lidí, nové země, nové školy a velké zimy.

ÚNOR 
Únor mi přinesl jednu skvělou, novou kamarádku - Janu. Poznaly jsme se ve Finsku, společně se podívaly za polární kruh a také během pobytu podnikly několik dalších výletů a túr.  Byla to taková moje spřízněná duše - jeden z hodně mála lidí, kdo nejel na Erasmus jen chlastat. :)

BŘEZEN
V březnu mě ve Finsku na týden navštívila má milovaná maminka. Užily jsme si moc hezký týden, prozkoumaly Helsinky, finské kavárny, shlédly skoky na lyžích a spoustu dalších zážitků.

DUBEN 
V dubnu jsem si splnila velký sen: podívat se do Ruska. Vděčím za to své erasmácké finské univerzitě, která zájezd zprostředkovala a z velké části i financovala. Petrohrad byl neskutečný! Obří, krásný, dechberoucí a...zkrátka ruský.

KVĚTEN
V květnu jsem zažila jedno velké poprvé: poprvé jsem vyzkoušela Couchsurfing.
Cestovala jsem sama do finského města Turku a nechtěla jsem platit předražené ubytování. Ujal se mě finsko-portugalský pár a byla to skvělá zkušenost.
Z Turku jsem potom pokračovala do Stockholmu, kde jsme se sešli s taťkou a jeho kamarády a podnikli parádní desetidenní road-trip po Skandinávii a Pobaltí, čímž jsem zakončila svůj pětiměsíční pobyt ve Finsku.
Jedna velká paráda!

ČERVEN 
V červnu jsem si neskutečně užívala, že už jsem doma. (Někteří vědí, že jsem z Erasmu úplně odvázaná nebyla a že jsem se domů hodně těšila.:) Rodina, přítel, české dobroty, české hory.
Třeba Krkonoše.

ČERVENEC 
V červenci přišel asi nejsilnější zážitek z celého roku - zaběhla jsem (společně se svojí drahou kamarádkou Kačenkou) svůj první ultramaraton - Jizerský ultratrail. Bylo to náročné, ale krásné. Troufám si říci, že jsme si tímto počinem obě otevřely dveře do nové běžecké dimenze. :)

SRPEN 
Srpen se v naší rodině nesl v duchu příprav na velkou návštěvu: přijeli k nám totiž příbuzní z USA. Znamenalo to spoustu uklízení, vaření a v mamčině případě také šílení.:)
Strávili u nás týden, který byl náročný, ale moc hezký - byla to pro nás čest, ukázat Američanům naší zemi.

ZÁŘÍ
Téměř celý červenec a srpen jsem pracovala v cukrárně a v září jsem si tím pádem za vydělané peníze užila nějaké to cestování - Roháče s Káťou a Bosnu&Hercegovinu s mým milým. Obě dovolené byly aktivní a turistické, tak jak to já ráda.

ŘÍJEN
V říjnu jsem musela začít s jednou obávanou, ale neodkladnou povinností: s bakalářkou. Nevybrala jsem si zrova lehké téma (Mentální mapy v marketingu cestovního ruchu, kdybyste vás to náhodou zajímalo:)), ale celá práce se točí kolem mého srdcového Českého Švýcarska, takže je psaní vlastně docela příjemné a zajímavé.
Kromě bakalářky jsme na podzim podnikali hodně túr do přírody.

LISTOPAD 
Listopad (a říjen a prosinec) jsem skoro celý strávila v cukrárně. Vůbec mi to ale nevadilo - naší cukrárnu mám ráda a navíc jsem si vydělala nějaké penízky navíc.

PROSINEC
Celý prosinec jsem adventně běhala, to jistě víte...ale tento měsíc byl důležitý a zlomový především pro naší Brendinku, protože se spojila s krásným ženichem Winnouškem - na začátku února se z ní stane maminka.
(Pokud byste chtěli štěňátka, neváhejte se ozvat. Zn: Jen do dobrých rukou.:)

Tak to byl můj rok 2015. Byl pohodový, šťastný, plný radosti, času stráveného s rodinou a cestování. Doufám, že takový bude i ten nastávající.
Moc Vám přeji, aby byl i Váš nový rok šťastný a spokojený!

P.S: Moje předsevzetí na rok 2016 jsou následující: ukončit studium na UHK, dostat se na navazující studium na mojí vysněnou školu, uběhnout stovku v kuse a taky se naučit parkovat do řady. 
Jaké jste si dali předsevzetí Vy?

7 komentářů:

 1. Jééé! Vy budete mít štěňátka! Tak to se těšim na fotky! :)
  Jo a ta fotka z cukrárny vypadá, jak z nějakýho americkýho filmu!! Super!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fotky štěňátek určitě budou, až se naroděj!
   Jooo a s tou fotkou z cukrárny...to k nám přišla jednou profesionální fotografka kvůli novým webovým stránkám, tak se všichni vyfešákovali...jinak tam většinou chodíme zamatlaní od šlehačky od hlavy až k patě :D

   Vymazat
  2. Hahaha, tak to pak teda jóóó!

   Vymazat
 2. Parádní rok, tak ať je ten další ještě lepší!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkný článek :)
  Co to bude za rasu štěňátek, retrívr? Za kolik korunek budou? :)
  Jaké závody plánuješ na rok 2016? Hezký den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, ano, je to zlatý retrívr s PP, více informací je zde ;) http://zvirata.bazos.cz/inzerat/55763866/Zaznamy-na-stenatka-golden-retrievera-s-PP.php
   Co se týče závodů, ještě úplně nevím, ale asi bych chtěla běžet znovu Jizerský ultratrail, Ústecký půlmaraton, hodně mě láká B7.. no a pak nějaké menší, lokální závody u nás na severu Čech :)

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!