středa 16. prosince 2015

Nový blog, to není žádná sranda...

Tramtadadá...vítám Vás na svém novém blogu!

Kdo mě zná, tak ví, že nejsem na bloggerském poli úplný nováček. Moje první pokusy o blogování sahají do doby, kdy mi bylo třináct a kdy jsme s kamarádkou ze školy psaly blog o našich tehdejších učitelích. Byly jsme pubertální telátka a neuvědomovaly jsme si, že by z toho mohl být průšvih.
No, naštěstí nebyl, protože jsme ho stihly včas zrušit, ale bylo to opravdu za pět minut dvanáct.

Můj další, o něco zdařilejší pokus, byl blog Verunka na cestách, který jsem založila, když jsem se chystala na výměnný pobyt na Taiwan. S láskou a radostí jsem ho psala přes dva roky a za tu dobu si získal nemálo čtenářů.
Jenomže... ten blog byl v první řadě cestovatelský. Když jsem byla na Taiwanu (a o rok později na Erasmu ve Finsku), sdílela jsem skrze něj svoje zážitky. Po návratu domů jsem blogovala dál - už ne o cestování, ale spíš o běhání a o různých věcech ze života.
Trochu mi vadilo, že na cestovatelský blog s cestovatelským názvem najednou matlám páté přes deváté. Jmenoval se Verunka na cestách, ale o cestování už toho bylo pramálo.

Rozhodla jsem se tedy, že založím NOVÝ blog!
Budu blogovat od začátku a s čistým štítem.
Název Život(a)běh napovídá, o čem asi bude...


Vymýšlení názvu byl docela tvrdý oříšek. Chtěla jsem takový, ze kterého bude patrné, že se jedná o běžecko-lifestylový blog a který bude zároveň originální a hezký.
Vymýšlela jsem o sto šest a dva dny střílela na papír české i anglické názvy. Do vymýšlení názvu jsem zainteresovala celou svou rodinu a známé.
Už už jsem si myslela, že blog pojmenuju Czechrunnergirl - stejně jako je má přezdívka na Instagramu, ale mamka i přítel do mě začali horem-dolem hučet, že když píšu česky, měla bych mít i český název.
Řekla jsem jim, ať teda něco vymyslí, když jsou tak chytří.
"Czechrunnergirl prostě ne", povídá mamka, "Zní to hrozně tvrdě. To už dej radši Česká běžecká holčička, když žiješ v Česku. A nebo... už to mám! KLUSAJÍCÍ KONÍČEK!"
Klusající koníček u nás doma vyvolal záchvaty smíchu. A umocnil to brácha, který dodal, že v mém případě by bylo trefnější Klusající telátko.

V tu chvíli jsem viděla, že mamka a brácha mi moc nápomocní nebudou. Ale aspoň jsme se pobavili:)

Když jsem potom znovu projela papír, na který jsem prováděla svůj brainstorming, zaujal mě Životaběh.
Martinka z blogu inspiruj.me mi název poupravila na Život(a)běh a bylo rozhodnuto!
Životaběh, život a běh, život(a)běh... přeberte si to jak chcete.
Všechno tady najdete.


P.S: Chvíli poté, co jsem zaplatila 170 korun českých za doménu, mi přišla zpráva od Marcely, cukrářky z naší cukrárny. Její název Bezmezná blondýna mě zaujal natolik, že jsem na chvíli zauvažovala, zda to celé ještě nepřekopu.

6 komentářů:

Moc děkuji za každý komentář!