pátek 25. prosince 2015

Adventní běhání je za námi! Jak dopadlo?

Když mi na konci listopadu napsala Babetka o zajímavé Adventní výzvě, vystřídalo se ve mně několik různých emocí:
- SUPER, JDU DO TOHO!
- OMG, DO ČEHO JSEM SE TO NAMOČILA?!
- 25 DNÍ V KUSE BĚHAT? TO NEDÁÁÁÁM!

Pro ty, co nevědí - celá adventní výzva spočívala v tom, že se bude každý den, od prvního do pětadvacátého prosince chodit běhat. Bez výjimky, alespoň 30 minut. Do této adventní výzvy se v Česku zapojilo něco přes sto lidí a své pocity, zážitky a naběhané kilometry sdíleli na sociálních sítích.
Dnes máme 25. prosince, tedy poslední den výzvy.
A já si můžu poskočit, protože jsem TO DALA!


Pojďme se podívat na to, jak v mém případě výzva probíhala!

- Opravdu jsem vydržela běhat 25 dní v kuse bez přestávky.
Pouze při nedělích (celkem tedy 3x) jsem místo čistokrevného běhání zvolila kombinaci dlouhá procházka + večerní kruhový trénink. Tělo tak jednou týdně zapojilo i jiné svaly, než ty běžecké. Odpočinula jsem si od klasického běhání, ale zároveň jsem stále makala.

- Předsevzela jsem si, že během těch pětadvaceti dnů naběhám přes 200 kilometrů. To jsem splnila tak napůl:
počítáme-li do běhání i mou nedělní turistiku, dala jsem za těch 25 dní 230 kilometrů.
pokud ovšem turistiku počítat nebudeme, v běžeckých keckách jsem nalítala 185 kilometrů.

- Nebylo to lehké, to mi asi všichni spoluúčastníci výzvy potvrdí. Měla jsem dny, kdy jsem byla od rána do večera v práci (a je mi jasné, že jsem se s tímto problémem nepotýkala sama), takže jsem musela vybíhat buď brzo ráno nebo až večer, v obojím případě za tmy.
Nebýt této výzvy, nikdo by mě nedonutil jít běhat v 5 ráno nebo pozdě večer. Ale tentokrát mi nic jiného nezbývalo. Když jsem však měla odběháno v nějakou nekřesťanskou ranní hodinu, měla jsem pak po celý den velikánskou radost.

- Přišlo pár opravdových krizovek. Třeba když jsem měla v práci jedenáctku (od půl sedmé do pěti na nohou) nebo když jsme celý den courali po Praze a já přijela domů pozdě večer - to se mi fakt strašně nechtělo. Ale pokaždé jsem se překonala a vyběhla alespoň na 30 minut. Říkala jsem si "výzva je výzva" - a já jsem dost zásadová na to, abych ji porušila.

- Mrzí mě, že dost lidí výzvu nedokončilo kvůli různým běžeckým zraněním. Naše těla dostala během tohoto měsíce docela velký záhul - 25 dní bez regenerace přeci jenom není úplně nejlepší.
Na druhou stranu si myslím, že pro jednou v roce se to nezblázní. :)
A navíc, když byl člověk během výzvy unavený, vždy to mohl "ošulit" jiným sportem, třicetiminutovým výklusem, či jenom svižnou procházkou.

- Ačkoliv běhání miluju a celou výzvu jsem si fakt užila, nyní se těším na to, až si od tohoto sportu na pár dní odpočinu. I když... uvidíme, jak dlouho mi to vydrží.

- Neskutečně to uteklo. Připadá mi to jako před týdnem, když se mi Babetka ozvala s tímhle šíleným nápadem. A on už je to skoro měsíc!
Jsem ráda, že jsem se o této výzvě dozvěděla a že jsem si s ní takhle zpestřila advent. Přesvědčila jsem se o tom, že když se chce, VŽDY to jde. :)

Někteří adventně běhali, jiní se adventně koupali v potoce. :)

Už se těším na příští rok!
Co Vy a výzva? Dali jste jí? Připojíte se příští rok? :)

2 komentáře:

  1. Jupíííí!! Já už se taky těším na příští rok!!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já se už těším na tvůj článek o výzvě! (doufám, že bude):)

      Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!